Technologie potisku

Tamponový tisk

K přenosu barvy na potiskovaný předmět u této technologie se používají silikonové tampony různých tvarů. Výhodou je potisk nerovné plochy.  Tato technologie se používá k potisku menších předmětů a téměř všech druhů materiálů (plasty, kov, sklo, dřevo, kůže, keramika, papír).

Plošný sítotisk

K přenosu barvy se používá sítotisková šablona, kterou se protlačí barva přímo na předmět.  Je vhodný pro potisk textilií, triček, deštníků, PE tašek, papíru, samolepek, plastů.

Rotační sítotisk

Využívá se pro potisk válcových předmětů, jako jsou lahve, hrnky, sklenice, popelníky.

Výpal na keramiku a sklo

Touto náročnou technologií se nejdříve natiskne motiv loga na přenosový papír. Poté se odmočený nátisk stáhne na předmět a po dokonalém vysušení se předmět vypálí ve vypalovací peci, čímž se barva vpeče do povrchu. Technologie je vhodná pro tisk sklenic, hrníčků, konviček, talířků apod..

Transferový tisk

Zde se využívá plošný sítotisk na speciální voskovaný papír. Motiv se poté pomocí tepelného lisu přenese na požadovaný předmět. Vhodné pro nerovné a hrubé textilní povrchy (sportovní tašky, čepice, polstrovaný textil apod.). Zde je možnost tisku neomezeného počtu barev.

Laser

Speciální technologie používá laserový paprsek pro popis kovových, pokovených, dřevěných a plastových reklamních předmětů s barevnou povrchovou úpravou. Při popisu dochází k odpaření svrchní části materiálu.

Pískování

Tato technologie se používá k plastickému vyznačení loga většinou na skle.

Ražba

Pro realizaci touto technologií je potřeba vyrobit raznici, která se ve stroji zahřeje a pomocí tlaku vyrazí motiv do daného předmětu. Nejčastěji jsou to peněženky, diáře, viněty.

Výšivka

Technologie je určena pro označení textilních výrobků – triček, čepic, ručníků, mikin, tašek, bund apod. V závislosti na velikosti výšivky musí být logo jednoduché, aby bylo čitelné. Doporučujeme velikost písma min. 5 mm na výšku. Před vyšíváním je nutno vytvořit vyšívací program stroje pro dané logo, který se účtuje zvlášť a lze jej použít i pro opakované zakázky.


webdesign: www.jw.cz